AC DC ConvertersBel Power Solutions (MAP80-4001)
(MAP80-4001)
5S-(MAP80-4001)
(MAP80-4001)
AC/DC CNVRTR 5V 24V -12V 12V 80W
| Number of Outputs: | 4 |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | 24V |
| Voltage - Output 3: | -12V |
| Voltage - Output 4: | 12V |
| Current - Output (Max): | 14A |
| Power (Watts): | 2A |
| Applications: | 1A |
| Voltage - Isolation: | 1A |
| Efficiency: | 80W |
| Operating Temperature: | ITE (Commercial) |
| Features: | 2.6kV (2600V) |