PC-230-100B48-ND
5S-PC-230-100B48-ND
PC-230-100B48-ND
Pulse Electronics Corporation
Product Description
| Series: | 0 |
| Type: | Active |
| Voltage - Primary: | Laminated Core |
| Voltage - Secondary (Full Load): | 115V |
| Current - Output (Max): | Parallel 115V |
| Primary Winding(s): | Series 230V |
| Secondary Winding(s): | Parallel 200mA |
| Center Tap: | Series 100mA |
| Power - Max: | Single |
| Mounting Type: | Dual |
| Termination Style: | No |
| Size / Dimension: | 24 VA |
| Height - Seated (Max): | Through Hole |
| Voltage - Isolation: | PC Pin |
| Weight: | 41.28mm L x 57.15mm W |
| Other: | 34.93mm,1500Vrms,0.75 lb (340.19g), |