MPI-900-16
5S-MPI-900-16
MPI-900-16
XFRMR LAMINATED 900VA CHAS MOUNT
Product Description
| Series: | MPI |
| Type: | Laminated Core |
| Voltage - Primary: | 100V |
| Voltage - Secondary (Full Load): | 115V |
| Current - Output (Max): | 200V |
| Primary Winding(s): | 215V |
| Secondary Winding(s): | 230V |
| Center Tap: | Parallel 8V |
| Power - Max: | Series 16V |
| Mounting Type: | Parallel 112.5A |
| Termination Style: | Series 56.3A |
| Size / Dimension: | Dual |
| Height - Seated (Max): | Multiple Taps |
| Voltage - Isolation: | Dual |
| Weight: | No |
| Other: | 900 VA,Chassis Mount,Terminal Block,133.30mm L x 139.70mm W |