LP30-85B125
5S-LP30-85B125
LP30-85B125
XFRMR SEMI-TORO 2VA THRU HOLE
Product Description
| Series: | Low Profile Plug-In |
| Type: | Semi-Toroidal |
| Voltage - Primary: | - |
| Voltage - Secondary (Full Load): | Parallel 15V |
| Current - Output (Max): | Series 30V |
| Primary Winding(s): | Parallel 170mA |
| Secondary Winding(s): | Series 85mA |
| Center Tap: | Dual |
| Power - Max: | Dual |
| Mounting Type: | No |
| Termination Style: | 2 VA |
| Size / Dimension: | Through Hole |
| Height - Seated (Max): | PC Pin |
| Voltage - Isolation: | 47.63mm L x 39.67mm W |
| Weight: | 16.51mm |