DP241-8-120A60-ND
5S-DP241-8-120A60-ND
DP241-8-120A60-ND
| Voltage - Primary: | Laminated Core |
| Voltage - Secondary (Full Load): | 115V |
| Current - Output (Max): | 230V |
| Primary Winding(s): | 120V |
| Secondary Winding(s): | 850mA |
| Mounting Type: | Yes |
| Termination Style: | 100 VA |
| Voltage - Isolation: | Quick Connect |
| Weight: | 102.36mm L x 65.02mm W |
| Other: | 57.15mm,2500Vrms,2.8 lbs (1.3kg), |