A41-43-230A43-ND
5S-A41-43-230A43-ND
A41-43-230A43-ND
Pulse Electronics Corporation
Product Description
| Series: | 0 |
| Type: | Active |
| Voltage - Primary: | Laminated Core |
| Voltage - Secondary (Full Load): | 115V |
| Current - Output (Max): | 230V |
| Primary Winding(s): | Parallel 115V |
| Secondary Winding(s): | Series 230V |
| Center Tap: | Parallel 380mA |
| Power - Max: | Series 190mA |
| Mounting Type: | Dual |
| Termination Style: | Dual |
| Size / Dimension: | No |
| Height - Seated (Max): | 43 VA |
| Voltage - Isolation: | Chassis Mount |
| Weight: | Solder |
| Other: | Quick Connect,79.38mm L x 68.25mm W,52.37mm,- |