14A-30-20B23
5S-14A-30-20B23
14A-30-20B23
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE
Product Description
| Series: | International PC Plug-In |
| Type: | Laminated Core |
| Voltage - Primary: | 115V |
| Voltage - Secondary (Full Load): | 230V |
| Current - Output (Max): | Parallel 10V |
| Primary Winding(s): | Series 20V |
| Secondary Winding(s): | Parallel 3A |
| Center Tap: | Series 1.5A |
| Power - Max: | Dual |
| Mounting Type: | Single |
| Termination Style: | Multiple Taps |
| Size / Dimension: | No |
| Height - Seated (Max): | 30 VA |
| Voltage - Isolation: | Through Hole |
| Weight: | PC Pin |
| Other: | 66.68mm L x 55.55mm W,39.67mm,-,1.2 lbs (544.3g) |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors