Equipment - Power Supplies (Test, Bench)TDK-Lambda Americas Inc. Z650-1.25-IS510-U
Z650-1.25-IS510-U
5S-Z650-1.25-IS510-U
Z650-1.25-IS510-U
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY
Product Description
| Series: | Z+ |
| Type: | Bench (AC to DC) |
| Voltage - Supply: | 85 ~ 265VAC |
| Voltage - Output: | 0 ~ 650VDC |
| Current - Output: | 0 ~ 1.25A |
| Display Type: | Digital |
| Number of Characters: | 4 (2) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Size / Dimension: | 13.780 L x 4.134 W x 3.268 H (350.00mm x 105.00mm x 83.00mm) |