690-RED-24MMX66M
5S-690-RED-24MMX66M
690-RED-24MMX66M
TAPE COLORED FILM 24MMX66M RED
Product Description
| Series: | Scotch? 690 |
| Tape Type: | Film |
| Adhesive: | Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Backing: | Paklon? Film |
| Carrier: | 0.0023 (2.3 mils |
| Thickness: | 0.058mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008 (0.8 mils |
| Thickness - Backing: | 0.021mm) |
| Carrier: | 0.0015 (1.5 mils |
| Width: | 0.038mm) |
| Length: | 0.94 (24.00mm) |
| Color: | 216' (66.0m) 72 yds |
| Usage: | Red |
| Temperature Range: | Color Coding |
| Other: | Protecting,Sealing,Wrapping,- |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)