4941F-GRAY-1/2X36YD
5S-4941F-GRAY-1/2X36YD
4941F-GRAY-1/2X36YD
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 1/2X 36YD
Product Description
| Series: | VHB? 4941F |
| Tape Type: | Double Coated |
| Adhesive: | Double Sided |
| Backing: | Acrylic |
| Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.045 (45 mils |
| Thickness - Adhesive: | 1.143mm) |
| Thickness - Backing: | 0.040 (40 mils |
| Carrier: | 1.016mm) |
| Width: | 0.0050 (5.0 mils |
| Length: | 0.127mm) |
| Color: | 0.50 (12.70mm) 1/2 |