4936F-3/4X72YD
5S-4936F-3/4X72YD
4936F-3/4X72YD
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 3/4X 72YD
Product Description
| Series: | VHB? 4936F |
| Tape Type: | Double Coated |
| Adhesive: | Double Sided |
| Backing: | Acrylic |
| Carrier: | Polyethylene Film |
| Thickness: | 0.0250 (25 mils |
| Thickness - Adhesive: | 0.635mm) |
| Thickness - Backing: | 0.020 (20 mils |
| Carrier: | 0.508mm) |
| Width: | 0.0050 (5.0 mils |
| Length: | 0.127mm) |
| Color: | 0.75 (19.05mm) 3/4 |