483-2X36YD
5S-483-2X36YD
483-2X36YD
TAPE POLYETHYLENE BLACK 2X 36YD
Product Description
| Series: | 483 |
| Tape Type: | Polyethylene |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing: | Polyethylene Film |
| Carrier: | 0.0053 (5.3 mils |
| Thickness: | 0.135mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0014 (1.4 mils |
| Thickness - Backing: | 0.036mm) |
| Carrier: | 0.0039 (3.9 mils |
| Width: | 0.099mm) |
| Length: | 2.00 (50.80mm) |