4496W-1X36YD
5S-4496W-1X36YD
4496W-1X36YD
TAPE POLY FOAM 1/16 X 1 WHT
Product Description
| Series: | 4496W |
| Tape Type: | Double Coated |
| Adhesive: | Double Sided |
| Backing: | Acrylic |
| Carrier: | 430 |
| Thickness: | Polyethylene Foam |
| Thickness - Adhesive: | 0.063 (63 mils |
| Thickness - Backing: | 1.600mm) 1/16 |
| Carrier: | - |
| Width: | - |
| Length: | 1.00 (25.40mm) |