4492W-1/2X72YD
5S-4492W-1/2X72YD
4492W-1/2X72YD
TAPE POLY FOAM 1/32 X 1/2 WHT
Product Description
| Series: | 4492W |
| Tape Type: | Double Coated |
| Adhesive: | Double Sided |
| Backing: | Acrylic |
| Carrier: | 430 |
| Thickness: | Polyethylene Foam |
| Thickness - Adhesive: | 0.031 (31 mils |
| Thickness - Backing: | 0.787mm) 1/32 |
| Carrier: | - |
| Width: | - |
| Length: | 0.50 (12.70mm) 1/2 |