3939-96MMX54.8M
5S-3939-96MMX54.8M
3939-96MMX54.8M
DUCT TAPE 96MM X 54.8M
Product Description
| Series: | 3939 |
| Tape Type: | Duct Cloth |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing: | Polyethylene over Cloth |
| Carrier: | 0.0090 (9.0 mils |
| Thickness: | 0.229mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing: | - |
| Carrier: | 3.78 (96.00mm) |
| Width: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Length: | Silver |
| Color: | Packaging |
| Usage: | Sealing |
| Temperature Range: | Splicing |
| Other: | 200??????F (93??????C),,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)