373-TAN-48MMX50M
5S-373-TAN-48MMX50M
373-TAN-48MMX50M
TAPE SEALING HI-PERFORM 48MMX50M
Product Description
| Series: | Scotch? 373 |
| Tape Type: | Box Sealing |
| Carrier: | 0.0025 (2.5 mils |
| Thickness: | 0.064mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0009 (0.9 mils |
| Thickness - Backing: | 0.023mm) |
| Carrier: | 0.0016 (1.6 mils |
| Width: | 0.041mm) |
| Length: | 1.89 (48.00mm) |
| Color: | 164' (50.0m) 54.7 yds |
| Usage: | Tan |
| Temperature Range: | Packaging |
| Other: | Sealing,Splicing,-, |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)