3723-CLEAR-72MMX50M-BULK
5S-3723-CLEAR-72MMX50M-BULK
3723-CLEAR-72MMX50M-BULK
TAPE LOW TEMP SEALING 72MMX50M
Product Description
| Series: | Scotch? 3723 |
| Backing: | Polypropylene Film |
| Carrier: | 0.0030 (3.0 mils |
| Thickness: | 0.076mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0014 (1.4 mils |
| Thickness - Backing: | 0.036mm) |
| Carrier: | 0.0016 (1.6 mils |
| Width: | 0.041mm) |
| Length: | 2.83 (72.00mm) |
| Color: | 164' (50.0m) 54.7 yds |
| Usage: | Clear |
| Temperature Range: | Packaging |
| Other: | Sealing,Splicing,30 ~ 40??????F (-1 ~ 4??????C), |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)