Home All Products Tapes, Adhesives Tape3M 372-TAN-72MMX100M
372-TAN-72MMX100M
5S-372-TAN-72MMX100M
372-TAN-72MMX100M
TAPE SEALING BOX TAN 72MMX100M
Product Description
Series:Scotch? 372
Tape Type:Box Sealing
Adhesive:Rubber
Backing:Polypropylene Film
Carrier:0.0022 (2.2 mils
Thickness:0.056mm)
Thickness - Adhesive:0.0008 (0.8 mils
Thickness - Backing:0.021mm)
Carrier:0.0014 (1.4 mils
Width:0.035mm)
Length:2.83 (72.00mm)
Color:328' (100m) 109.3 yds
Usage:Tan
Temperature Range:Packaging
Other:Sealing,Splicing,-,
Related special
  • TE Connectivity
  • Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
  • In stock
  • Molex
  • 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
  • Molex
  • 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • TE AMP CONN SOCKET 14-20AWG CRIMP TIN
  • CONN PIN 18-24AWG CRIMP TIN
  • 3656KG
  • Texas Instruments
  • IC OPAMP ISOLATION 30KHZ 20CDIP