369-72MMX100M-TAN
5S-369-72MMX100M-TAN
369-72MMX100M-TAN
TAPE SEALING BOX TAN 72MMX100M
Product Description
| Series: | Tartan? 369 |
| Tape Type: | Box Sealing |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing: | Polypropylene Film |
| Carrier: | 0.0016 (1.6 mils |
| Thickness: | 0.041mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0006 (0.6 mils |
| Thickness - Backing: | 0.015mm) |
| Carrier: | 0.0010 (1.0 mils |
| Width: | 0.025mm) |
| Length: | 2.83 (72.00mm) |
| Color: | 328' (100m) 109.3 yds |
| Usage: | Tan |
| Temperature Range: | Packaging |
| Other: | Sealing,Splicing,-, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)