311-CLEAR-48MMX50M
5S-311-CLEAR-48MMX50M
311-CLEAR-48MMX50M
TAPE SEALING BOX CLEAR 48MMX50M
Product Description
| Series: | Scotch? 311 |
| Tape Type: | Box Sealing |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing: | Polypropylene Film |
| Carrier: | 0.0021 (2.1 mils |
| Thickness: | 0.053mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0010 (1.0 mils |
| Thickness - Backing: | 0.025mm) |
| Carrier: | 0.0011 (1.1 mils |
| Width: | 0.028mm) |
| Length: | 1.89 (48.00mm) |
| Color: | 164' (50.0m) 54.7 yds |
| Usage: | Clear |
| Temperature Range: | Sealing |
| Other: | 32 ~ 50??????F (0 ~ 10??????C),,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)