305-72MMX100M-CLEAR
5S-305-72MMX100M-CLEAR
305-72MMX100M-CLEAR
TAPE SEALING BOX CLEAR 72MMX100M
Product Description
| Series: | Tartan? 305 |
| Tape Type: | Box Sealing |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing: | Polypropylene Film |
| Carrier: | 0.0018 (1.8 mils |
| Thickness: | 0.046mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008 (0.8 mils |
| Thickness - Backing: | 0.021mm) |
| Carrier: | 0.0010 (1.0 mils |
| Width: | 0.025mm) |
| Length: | 2.83 (72.00mm) |
| Color: | 328' (100m) 109.3 yds |
| Usage: | Clear |
| Temperature Range: | Sealing |
| Other: | -,,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)