305-48MMX914M-CLEAR
5S-305-48MMX914M-CLEAR
305-48MMX914M-CLEAR
TAPE SEALING BOX CLEAR 48MMX914M
Product Description
| Series: | Tartan? 305 |
| Tape Type: | Box Sealing |
| Adhesive: | Acrylic |
| Backing: | Polypropylene Film |
| Carrier: | 0.0018 (1.8 mils |
| Thickness: | 0.046mm) |
| Thickness - Adhesive: | 0.0008 (0.8 mils |
| Thickness - Backing: | 0.021mm) |
| Carrier: | 0.0010 (1.0 mils |
| Width: | 0.025mm) |
| Length: | 1.89 (48.00mm) |
| Color: | 3000' (914m) 1000 yds |
| Usage: | Clear |
| Temperature Range: | Sealing |
| Other: | -,,, |
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)