2929-SILVER-72MM
5S-2929-SILVER-72MM
2929-SILVER-72MM
TAPE DUCT UTILITY 2.83 X 50YD
Product Description
| Series: | 2929 |
| Tape Type: | Duct Cloth |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing: | Polyethylene over Cloth |
| Carrier: | 0.0060 (6.0 mils |
| Thickness: | 0.152mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing: | - |
| Carrier: | 2.83 (72.00mm) |
| Width: | 150' (45.7m) 50 yds |
| Length: | Silver |
| Color: | Holding |
| Usage: | Marking |
| Temperature Range: | Sealing |
| Other: | 200??????F (93??????C),,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)