2364-24MMX55M
5S-2364-24MMX55M
2364-24MMX55M
TAPE MASKING HI-TEMP 24MMX55M
Product Description
| Series: | Scotch? 2364 |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing: | Crepe Paper |
| Carrier: | 0.0065 (6.5 mils |
| Thickness: | 0.165mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing: | - |
| Carrier: | 0.94 (24.00mm) |
| Width: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Length: | Tan |
| Color: | General Purpose |
| Usage: | 300??????F (149??????C) - 30 minutes |
| Temperature Range: | |
| Other: | ,,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)