232-48MM-55M
5S-232-48MM-55M
232-48MM-55M
TAPE MASKING HI-PERFORM 48MMX55M
Product Description
Series:Scotch? 232
Tape Type:Masking
Adhesive:Rubber
Backing:Crepe Paper
Carrier:Treated
Thickness:0.0063 (6.3 mils
Thickness - Adhesive:0.160mm)
Thickness - Backing:-
Carrier:-
Width:1.89 (48.00mm)
Length:180' (55.0m) 60 yds
Color:Tan
Usage:Paint Bake
Temperature Range:Medium Temp
Other:250??????F (121??????C) - 30 minutes,,,
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)