232-12MMX55M
5S-232-12MMX55M
232-12MMX55M
TAPE MASKING HI-PERFORM 12MMX55M
Product Description
| Series: | Scotch? 232 |
| Tape Type: | Masking |
| Adhesive: | Rubber |
| Backing: | Crepe Paper |
| Carrier: | Treated |
| Thickness: | 0.0063 (6.3 mils |
| Thickness - Adhesive: | 0.160mm) |
| Thickness - Backing: | - |
| Carrier: | - |
| Width: | 0.47 (12.00mm) |
| Length: | 180' (55.0m) 60 yds |
| Color: | Tan |
| Usage: | Paint Bake |
| Temperature Range: | Medium Temp |
| Other: | 250??????F (121??????C) - 30 minutes,,, |
Related special
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)