2308-72MMX55M
5S-2308-72MMX55M
2308-72MMX55M
TAPE MASK PERFORMANCE 72MM X 55M
Product Description
| Series: | 2308 |
| Backing: | Crepe Paper |
| Carrier: | 0.0053 (5.3 mils |
| Thickness: | 0.135mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing: | - |
| Carrier: | 2.83 (72.00mm) |
| Color: | Paint Masking |
| Usage: | 250??????F (121??????C) - 30 minutes |
- Molex
- Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity AMP Connectors
- 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)