2307-96MMX55M
5S-2307-96MMX55M
2307-96MMX55M
TAPE MASKING NATURAL 96MM X 55M
Product Description
Series:2307
Tape Type:Masking
Adhesive:Rubber
Backing:Crepe Paper
Carrier:0.0052 (5.2 mils
Thickness:0.132mm)
Thickness - Adhesive:-
Thickness - Backing:-
Carrier:3.78 (96.00mm)
Width:180' (55.0m) 60 yds
Length:Natural
Color:Paint Masking
Usage:200??????F (93??????C) - 30 minutes
Temperature Range:
Other:,,,
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)