1CIRCLE-25-GM110
5S-1CIRCLE-25-GM110
1CIRCLE-25-GM110
GRIP MATERIAL 1 CIR BLK 25/PK
Product Description
| Series: | GM110 |
| Tape Type: | Gripping Material |
| Adhesive: | - |
| Backing: | Nylon Knit |
| Carrier: | 0.033 (33 mils |
| Thickness: | 0.840mm) |
| Thickness - Adhesive: | - |
| Thickness - Backing: | - |
| Carrier: | 1.00 (25.40mm) dia |
| Width: | - |
| Length: | Black |
| Color: | Gripping |
| Usage: | -40 ~ 160??????F (-40 ~ 71??????C) |
| Temperature Range: | |
| Other: | ,,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors