12X12-6-4466W
5S-12X12-6-4466W
12X12-6-4466W
TAPE POLY FOAM 12X12
Product Description
| Series: | 4466W |
| Tape Type: | Double Coated |
| Adhesive: | Double Sided |
| Backing: | Rubber |
| Carrier: | Polyethylene Foam |
| Thickness: | 0.063 (63 mils |
| Thickness - Adhesive: | 1.600mm) 1/16 |
| Thickness - Backing: | - |
| Carrier: | - |
| Width: | 12.00 (304.80mm) 1' |
| Length: | 12.00 (304.80mm) 1' |
| Color: | White |
| Usage: | Holding |
| Temperature Range: | Joining |
| Other: | Mounting,-,, |
Related special
- TE Connectivity
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- In stock
- TE Connectivity
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural 0.098" (2.50mm)
- Pin Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- Socket Contact Tin Crimp 18-22 AWG Stamped
- 3 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.150" (3.81mm)
- 2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Natural 0.138" (3.50mm)
- Molex
- Hand Crimp Tool JHTR1031C
- TE Connectivity AMP Connectors
- 9 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
- 5 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 2 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
- TE Connectivity DEUTSCH Connectors