ET125A12-Z
5S-ET125A12-Z
ET125A12-Z
SWITCH TOGGLE SPST 25A 125V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ET |
| Circuit: | SPST |
| Switch Function: | On-Off |
| Current Rating: | 25A (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Actuator Type: | Standard Round |
| Actuator Length: | 17.00mm |
| Illumination: | Non-Illuminated |
| Illumination Type: | - |
| Color: | - |
| Illumination Voltage (Nominal): | Panel Mount |
| Mounting Type: | Solder Lug |
| Termination Style: | Circular - 12.50mm Dia |