679-1258-ND
5S-679-1258-ND
679-1258-ND
APEM Inc.
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Bulk |
| Circuit: | Active |
| Switch Function: | SPDT |
| Current Rating: | Mom-Off-Mom |
| Voltage Rating - AC: | 15A (AC/DC) |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Actuator Type: | 28V |
| Actuator Length: | Standard Round |
| Illumination: | 17.50mm |
| Illumination Type: | Non-Illuminated |
| Color: | - |
| Illumination Voltage (Nominal): | - |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 12.20mm Dia |
| Bushing Thread: | 15/32-32 |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight |
| Features: | Waterproof |
| Other: | -, |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)