PABA-3000
5S-PABA-3000
PABA-3000
SWITCH THUMB OCTAL 0.1A 50V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PA |
| Output Code: | Octal |
| Read Out: | 0 ~ 7 |
| Number of Sections: | 1 |
| Display Characters - Height: | 0.120 (3.00mm) |
| Actuator Type: | Pushwheel |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.1A @ 50VAC/DC |
| Contact Material: | - |
| Contact Finish: | Gold Alloy |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Snap-In |
| End Caps: | Card Edge/Solder Pad |
| Section Width: | Sold Separately |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.300 (7.62mm) |