Home All Products Switches Tactile SwitchesE-Switch TL6700NF260QG
TL6700NF260QG
5S-TL6700NF260QG
TL6700NF260QG
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:TL6700
Circuit:SPST-NO
Switch Function:Off-Mom
Contact Rating @ Voltage:0.05A @ 12VDC
Actuator Type:Flush
Mounting Type:Surface Mount
Actuator Height off PCB:2.60mm
Vertical:-
Actuator Length:Top Actuated
Right Angle:Gull Wing
Actuator Orientation:6.90mm x 6.20mm