TL4100AF120QG
5S-TL4100AF120QG
TL4100AF120QG
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TL4100 |
| Circuit: | SPST-NO |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 12VDC |
| Actuator Type: | Rectangular Button |
| Mounting Type: | Edge Mount |
| Actuator Height off PCB: | Right Angle |
| Vertical: | - |
| Actuator Length: | 2.00mm |
| Right Angle: | Side Actuated |
| Actuator Orientation: | Gull Wing |
| Termination Style: | 6.20mm x 3.50mm |