Home All Products Switches Tactile SwitchesE-Switch TL3304NF260QJ
TL3304NF260QJ
5S-TL3304NF260QJ
TL3304NF260QJ
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:TL3304
Circuit:SPST-NO
Switch Function:Off-Mom
Contact Rating @ Voltage:0.05A @ 50VDC
Actuator Type:Standard
Mounting Type:Surface Mount
Actuator Height off PCB:2.60mm
Vertical:-
Actuator Length:Top Actuated
Right Angle:J Lead
Actuator Orientation:6.20mm x 6.20mm