PTS645VN13SMTR92LFS
5S-PTS645VN13SMTR92LFS
PTS645VN13SMTR92LFS
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 12VDC |
| Actuator Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Actuator Height off PCB: | Right Angle |
| Vertical: | - |
| Actuator Length: | 1.30mm |
| Right Angle: | Side Actuated |
| Actuator Orientation: | Gull Wing |
| Termination Style: | 7.10mm x 7.00mm |