PTS645SK95SMTR92LFS
5S-PTS645SK95SMTR92LFS
PTS645SK95SMTR92LFS
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | PTS645 |
| Circuit: | SPST-NO |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 12VDC |
| Actuator Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Actuator Height off PCB: | 9.50mm |
| Right Angle: | Gull Wing |
| Actuator Orientation: | 6.00mm x 6.00mm |