PTS641SK31SMTR2LFS
5S-PTS641SK31SMTR2LFS
PTS641SK31SMTR2LFS
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | PTS641 |
| Circuit: | SPST-NO |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 12VDC |
| Actuator Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Actuator Height off PCB: | 3.10mm |
| Vertical: | - |
| Actuator Length: | Top Actuated |
| Right Angle: | Gull Wing |
| Actuator Orientation: | 6.30mm x 6.30mm |