GSR6.34F130QP
5S-GSR6.34F130QP
GSR6.34F130QP
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | GS |
| Circuit: | SPST-NO |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 50VDC |
| Actuator Type: | Standard |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Actuator Height off PCB: | Right Angle |
| Vertical: | - |
| Actuator Length: | 6.34mm |
| Right Angle: | Side Actuated |
| Actuator Orientation: | PC Pin |
| Termination Style: | 8.00mm x 8.00mm |