GS6.90F300QP
5S-GS6.90F300QP
GS6.90F300QP
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.03A 12V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:GS
Circuit:SPST-NO
Switch Function:Off-Mom
Contact Rating @ Voltage:0.03A @ 12VDC
Actuator Type:Standard
Mounting Type:Through Hole
Actuator Height off PCB:6.90mm
Vertical:-
Actuator Length:Top Actuated
Right Angle:PC Pin
Actuator Orientation:7.20mm x 7.20mm