EVQ-PWBA15
5S-EVQ-PWBA15
EVQ-PWBA15
SWITCH TACTILE SPDT 0.02A 15V
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | EVQPW |
| Circuit: | SPDT |
| Switch Function: | Off-Mom-Mom |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.02A @ 15VDC |
| Actuator Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Actuator Height off PCB: | 1.50mm |
| Vertical: | - |
| Actuator Length: | Top Actuated |
| Right Angle: | J Lead |
| Actuator Orientation: | 6.40mm x 6.20mm |