ADTSL62SVTR
5S-ADTSL62SVTR
ADTSL62SVTR
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ADTS
Circuit:SPST-NO
Switch Function:Off-Mom
Contact Rating @ Voltage:0.05A @ 12VDC
Actuator Type:Standard
Mounting Type:Surface Mount
Actuator Height off PCB:3.10mm
Vertical:-
Actuator Length:Top Actuated
Right Angle:SMD (SMT) Tab
Actuator Orientation:6.40mm x 6.20mm