3ETH9-09.5
5S-3ETH9-09.5
3ETH9-09.5
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | Multimec? 3 |
| Circuit: | SPST-NO |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Contact Rating @ Voltage: | 0.05A @ 24VDC |
| Actuator Type: | Standard |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Actuator Height off PCB: | 9.50mm |
| Vertical: | - |
| Actuator Length: | Top Actuated |
| Right Angle: | PC Pin |
| Actuator Orientation: | 10.10mm x 10.10mm |
| Termination Style: | Non-Illuminated |
| Outline: | - |
| Illumination: | - |
| Illumination Type: | 300gf |
| Color: | IP67 - Dust Tight |
| Illumination Voltage (Nominal): | Waterproof |
| Other: | Sealed - Flux Protection,,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)