%20EVQ-21504M
5S-%20EVQ-21504M
%20EVQ-21504M
P12228STB-ND
Product Description
| Packaging: | 0.11673 |
| Series: | 0 |
| Circuit: | Tape & Box (TB) |
| Switch Function: | EVQ2 |
| Contact Rating @ Voltage: | Active |
| Actuator Type: | SPST-NO |
| Mounting Type: | Off-Mom |
| Actuator Height off PCB: | 0.02A @ 15VDC |
| Vertical: | Standard |
| Actuator Length: | Through Hole |
| Right Angle: | 4.30mm |
| Actuator Orientation: | - |
| Termination Style: | Top Actuated |
| Outline: | PC Pin |
| Illumination: | 6.00mm x 6.00mm |