Home All Products Switches Snap Action, Limit SwitchesOmron Electronics Inc-EMC Div D3V-16G-2C26-K
D3V-16G-2C26-K
5S-D3V-16G-2C26-K
D3V-16G-2C26-K
SWITCH SNAP 16A SPST-NC .187QC
Product Description
Related special
  • DF11-2428SCF
  • Hirose
  • Socket Contact Tin 24-28 AWG Crimp
  • In stock
  • DF3-2428SCF
  • Hirose
  • Socket Contact Tin 24-28 AWG Crimp Stamped
  • DF3-EP2428PCF
  • TE Connectivity
  • Pin Contact Tin 24-28 AWG Crimp
  • Female Blade Sockets Contact Tin 24-28 AWG Crimp
  • DF65-4S-1.7C
  • 4 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Beige 0.067" (1.70mm)