T2215BEN506
5S-T2215BEN506
T2215BEN506
SWITCH SLIDE SPDT 16A 250V
Product Description
Series:Bulk
Type:2000
Circuit:SPDT
Contact Timing:Not Specified
Switch Function:On-On (Line Voltage Selector)
Current Rating:16A (AC)
Voltage Rating - AC:250V
Voltage Rating - DC:-
Actuator Type:Standard
Actuator Length:1.00mm
Contact Material:-
Contact Finish:-
Mounting Type:Panel Mount
Termination Style:Solder Lug
Features:220V-240V Marking