CL-SB-22C-12
5S-CL-SB-22C-12
CL-SB-22C-12
SWITCH SLIDE DPDT 200MA 12V
Product Description
| Series: | Bulk |
| Type: | CL-SB |
| Circuit: | DPDT |
| Contact Timing: | Non-Shorting (BBM) |
| Switch Function: | On-On |
| Current Rating: | 200mA (DC) |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Voltage Rating - DC: | 12V |
| Actuator Type: | Standard |
| Actuator Length: | 2.00mm |