A22W-3AY-12A-20
5S-A22W-3AY-12A-20
A22W-3AY-12A-20
SWITCH SELECT 3POS DPST-NO 10A
| Type: | Standard |
| Circuit: | DPST-NO |
| Number of Positions: | 3 |
| Switch Function: | Mom-Off-Mom |
| Current Rating: | Mom-Off-Mom |
| Voltage Rating - AC: | 10A (AC) |
| Voltage Rating - DC: | 110V |
| Illumination: | - |
| Illumination Type: | Illuminated |
| Color: | LED |
| Illumination Voltage (Nominal): | Yellow |
| Mounting Type: | 12 VAC/DC |
| Termination Style: | Panel Mount |
| Panel Cutout Dimensions: | Screw Terminal |
| Ingress Protection: | Circular - 22.30mm Dia |