A22W-2AR-6A-10
5S-A22W-2AR-6A-10
A22W-2AR-6A-10
SWITCH SELECT 2POS SPST-NO 10A
| Type: | Standard |
| Circuit: | SPST-NO |
| Number of Positions: | 2 |
| Switch Function: | Off-Mom |
| Current Rating: | 10A (AC) |
| Voltage Rating - AC: | 110V |
| Voltage Rating - DC: | - |
| Illumination: | Illuminated |
| Illumination Type: | LED |
| Color: | Red |
| Illumination Voltage (Nominal): | 6 VAC |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 22.30mm Dia |